Vznik klubu Taekwondo WTF Hansoo se datuje na září roku 1995. Tehdy poprvé se v našem kraji oficiálně započalo se cvičením tohoto bojového umění. Od doby vzniku prošel klub mnoha změnami. Ta nejpodstatnější byla v roce 2000 a to rozšířením působnosti do okresního města Mělník. Klub Hansoo tak souběžně svou činnost provozoval v Kostelci nad Labem a v Mělníku.

Za dobu své činnosti se podařilo vychovat mnoho vynikajících závodníků jak ve sportovním boji tak také v souborných sestavách. Klubem prošlo cca 1000 cvičenců a v nynější době je stav cca 100 aktivních bojovníků. Je velmi potěšující, že se z našich řad podařilo vycvičit také 10 trenérů a cca 40 držitelů černých pásů, kteří pomáhají při chodu klubu a dohlížejí nad výchovou a výcvikem mladších či méně zkušených žáků.

Snahou našeho oddílu je otevřít bojové umění  veřejnosti a tak není žádným překvapením, že věkové rozmezí je od 6 – 50 let, kdy je zde takřka rovnoměrně rozdělena ženská a mužská část. Ve sportovní stránce Taekwondo se klub Hansoo účastní všech dostupných akcí v České republice ( turnaje, školení, semináře, studia, atd.) a také účastní zahraničních turnajových klání. Za dobu své činnosti si tak na své sportovní konto můžeme připsat cca 100 titulů Mistra ČR a zisk bezmála  2.000! medailových umístění. Již mnoho let je tak Hansoo vyhlašován jako nejlepší klub ČR v technických sestavách. Ze zahraničních turnajů za zmínku stojí mnohonásobná účast našich borců na Mistrovství Světa, Evropy, Mistrovství Polska, Chorvatska, Dánska, Německa, Rakouska, Lucemburska, Holandska, Slovenska, atd.. Takřka na každém tomto turnaji jsme dokázali vybojovat medailové umístění a několikrát jsme byli vyhlášení jako nejúspěšnější klub. Každý rok se některý z našich bojovníků účastní tréninkového pobytu přímo v kolébce Taekwondo a to v Jižní Koreji. Velmi úzce spolupracujeme s mistrem Lee Youn Jae, který je garantem cvičení Taekwondo v ČR. Dalším znakem úspěšného sportovního života klubu je nominace našich bojovníků do České reprezentace v Poomsae a jmenování Petra Limprechta jako hlavního vedoucího této reprezentace.

Náš klub vyprodukoval přes 30 národních rozhodčích a také pět rozhodčích mezinárodních. Naši rozhodčí jsou velmi často zváni na zahraniční turnaje a to zejména na ty vrcholné jako jsou MS či ME.

Od roku 2000 je oddíl pořadatelem jednoho z největších turnajů v technických sestavách – Hansoo Cup. Samozřejmostí je také účast na mnoha ukázkách a prezentacích a dále účast na několika dobročinných akcích. Tolik krátká historie klubu Taekwondo WTF Hansoo.

Za TAEKWONDO W.T.F. HANSOO

Trenér oddílu Petr Limprecht